KURUMSAL


Troy Tanıtım ve Pazarlama A.Ş

1991 yılı itibariyle promosyon sektöründe hizmet veren TROY geniş ürün yelpazesi, yüksek hizmet kalitesi ve sürekli güncellenen teknolojik donanımıyla değişik kategorilerde imalat, ithalat ve ihracat yapan sektörün öncü firmalarından biridir.

Troy, yurtiçi ve yurtdışında müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla farklı şehir ve ülkelerde yapılanmasınıhızla büyütmektedir.

İlk kez ‘Markalı Kurumsal Hediye’ kavramını sektöre kazandıran Troy, 2007 yılında dünya modasına yön verenmarkaları bünyesine katmıştır.

Bugün halen Cerruti 1881, Ungaro, Jean Louis Scherrer, Nina Ricci, Cacharel, Picasso ve Hugo Boss gibi markalarınTürkiye’deki tek resmi distribitörüdür.

Dünya modasına yön veren bu markaların özel tasarım koleksiyonları ile kurumların, marka ve ürün değerlerine katkı sağlamaktadır. Sektörlerin farklı ihtiyaçları doğrultusunda, yüksek kalite standardı olan bir çok ünlü
markanın Kurumsal Hediye Satışına iki yıl garanti vermektedir.

Troy, Medikal promosyon çalışmalarında da kaliteden ödün vermeden, ilaç sektörünün dinamikleri ve ilaç tanıtım ilkeleri doğrultusunda tanıtım malzemeleri hazırlayarak hizmet vermektedir.
No name promosyon ürün alternatifleri dışında, medikal firmalar için Pharma Design, POP3D ve Kenki firmaları ile işbirliği çerçevesinde organ maketleri, 3 Boyutlu kabartma medikal panolar, ilaç konsept çalışmaları ve
endikasyonlarına yönelik firmalara özel tasarım ürünleri hayata geçirerek farklılığını bu alanda da göstermektedir.

Troy, Türkiye’de Kurumsal ve Medikal Promosyon sektöründe başarılı çözüm ortaklıkları gerçekleştirmiş ve sektörün önde gelen kurumları başta olmak üzere bir çok kurumunda tek tedarikçisi olma başarısını göstermiştir.

TARİHÇE


1991 - Kuruluş


1991 yılında hediyelik eşya alanında kurulmuş, ahşap promosyon ürünlerinin tasarım ve imalatına başlamıştır.

1995 - Ahşap Lazer Makinaları


İmalatını yapmış olduğu ahşap ürünlere logo uygulamaları yapabilmek için yurtdışından lazer makineleri getirmiş ve bu makinaların Türkiye’ye gelmesi konusunda öncülük yapmıştır.

1995 - İthalat


Uzakdoğu ve Avrupa’dan, promosyona yönelik tüm ürün gruplarının ithalatına başlayarak sektördeki en büyük ithalatçı ve stok tutan firmalardan biri olmuştur.

2000 - Kristal Lazer Makinası


Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek öncü firma olma felsefesiyle, ahşap lazer makinelerine ilaveten metal ve kristal lazer makinelerini kendi üretim parkuruna dahil etmiş, lazer makine adetini 6'ya çıkarmıştır.

2000 - Metal Lazer Makinası


Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek öncü firma olma felsefesiyle, ahşap lazer makinelerine ilaveten metal ve kristal lazer makinelerini kendi üretim parkuruna dahil etmiş, lazer makine adetini 6’ya çıkarmıştır.

2001 – Troy Plus


Troy, kurumsal bir bakış açısıyla seçtiği, çoğu sınırlı sayıda yerli ve yabancı üst düzey ürünlerden oluşan VIP koleksiyonunu hizmete sunmuştur.

2005 - Beymen


Beymen ile kurumsal hediye koleksiyonunu hazırlamak ve satışını yapmak üzere 2007 yılına kadar lisansörlük anlaşması imzalanmıştır. İmzalanan bu anlaşma ile sektörde bir ilke imza atarak, promosyon anlayışına “Markalı Kurumsal Hediye « kavramını kazandırmıştır.

2005 - TROY Ukrayna


Kiev ofisini açarak, hem global müşterilerine hem de bölgesel müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

2006 - Pharma Design Medikal Maketler


İlaç sektörüne yönelik, Anatomik model üretiminin öncü firması Pharma Design ile distribütörlük anlaşması yaparak medikal promosyon ürünlerinde gereksinime uygun farkı konseptler geliştirilmiştir.

2006 - U.S. Polo ASSN.


US. Polo Assn. İle kurumsal hediye koleksiyonunu oluşturmak ve satışını yapmak üzere lisansörlük anlaşması imzalanmıştır.

2007 - Carven


Fransız moda devi Carven markasının özel çizgisi ile hazırlanmış olan kişisel aksesuarları ile kurumsal hediye koleksiyonunu genişletmiştir.

2007 - Cerruti 1881


Dünyanın en köklü lüks moda markalarından, İtalyan asıllı Cerruti 1881 markasının Türkiye distribütörlüğünü alarak, “kurumsal hediye ” alanında fark yaratarak daha ileri bir hizmet vermeye başlamıştır.

2007 - Jean Louis Scherrer


Fransız Haute Couture markası Jean Louis Scherrer’i de bünyesine katarak kurumsal koleksiyon markalarını güçlendirmeye devam etmiştir.

2007 - Kenki Medikal Promosyon


Özel tasarımları ile medikal tanıtım ürünlerinde farklı bir çizgi yaratan Kenki firmasının distribütörlüğünü alarak ilaç sektöründeki tanıtım çalışmalarında da farklılıklar yaratmaya devam etmiştir.

2007 - Pop3D Medikal Panolar


Medikal bilgilendirici kabartma panolarda, dünyanın en zengin arşivini hazırlayan POP3D firması ile distribütörlük anlaşmasını başlatmıştır.

2007 - Smalto


Smalto’nun mükemmel renk ve materyal uyumu ile hazırlanan aksesuar koleksiyonunu kurumsal hediye markaları arasına katmıştır.

2007 - Ungaro


Ünlü Fransız markası olan Ungaro ile markalı ürün koleksiyonunu genişletmeye devam etmiştir.

2008 - Picasso


Picasso’nun imzasını ve bıraktığı ölümsüz eserlerin izlerini taşıyan, algı değeri yüksek kalem ve porselen gruplarını bünyesine katarak prestijli kurumsal hediye kavramına yeni bir boyut eklemiştir.

2008 - Samsonite Travel


Seyahat ürünlerinin şıklığı ve kalitesiyle tanınan Samsonite markasının elektronik aksesuar grubunun Türkiye distribütörlüğünü alarak kurumsal hediye koleksiyonları arasına katmıştır.

2009 - Chevignon


Sportif ve Enerjik çizgisini kurumsal hediye ürünler ile birleştiren Chevignon markasının Türkiye distribütörlüğünü almıştır.

2009 - Ferre


Kişiye özel ayrıcalıklı modeller sunması ile tanınan Ferre, markalı kurumsal hediye koleksiyonları arasında yerini almıştır.

2009 - Lamborghini


Sıra dışı ve sportif çizgisini dizayn ettiği aksesuarlarına da taşıyan Lamborghini markasının kişisel aksesuarlarının distribütörlüğünü almıştır.

2009 - WWF


TROY, doğal kaynakların tüketimini azaltmayı ve doğa dostu ürünlerin kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlayarak, WWF-Türkiye ile gerçekleştirdiği anlaşma kapsamında promosyon ihtiyaçlarında “doğa dostu - çevreci ürünler” devrimi başlatmış ve WWF markalı doğa dostu kurumsal hediye koleksiyonu hazırlamıştır.

2010 - TROAS


Anadolu mirasının yaşatılması amacı ile Anadolu’nun farklı yörelerine ait zengin el işçiliklerinin kendine özgü otantik tavrının, yeni kuşaklara ve dünya halklarına tanıtılması için oluşturduğu TROAS koleksiyonu promosyon sektöründe farklı bir yere sahiptir.

2011 - Cacharel


Paris’in köklü markalarından Cacharel’in kurumsal hediye ürünleri ile portföyünü güçlendirmeye devam etmiştir.

2011 - Nina Ricci


Moda dünyasının en prestijli ve yenilikçi markalarından Nina Ricci ‘nin kurumsal hediye distribütörlüğü başlamıştır.

2013 - Christian Lacroix


Tasarımlarında dikkat çekici detaylara önem veren Christian Lacroix markasının kurumsal hediye koleksiyonunun distribütörlüğünü başlatmıştır.

2015 - Hugo Boss


Dünyanın en prestijli moda markalarından HUGO BOSS, seçkin kurumsal hediye ürünleriyle koleksiyonumuzda yerini almıştır.

2015 - Swarovski


Kristal taşların en seçkin markası olan SWAROVSKI, özellikle bayanlara yönelik kurumsal hediye ürünleriyle koleksiyonumuzda yerini almıştır.

2016 - Sweetlang


Sweetlang, hastaların muayene esnasında Doktorlara ve Hastalara kolaylık sağlamak, muayeneleri daha sevimli hale getirmek amacı ile özel olarak tasarlanıp üretilmiş bir abeslang olup 2016 yılı itibari Dünya ve Türkiye patentleri alınarak üretime başlanmıştır.

2017 - Pratigo


Türkiye ve Avrupa’da online & offline zincir satış kanalları ile tutkunlarına yenilikçi çözümler sunan ürünleri ulaştırmak ve Pratigo markası altında, pratik yaşam mottosu ile, hayatı kolaylaştıran ve daha eğlenceli hale getiren ürünlerinin tasarım, üretim ve distribütörlüğünü başlanmıştır.

2019 - Cocoseed


Kendi bitkini yetiştir“ sloganı ile sıfır atık prensibini birleştirerek, Promosyon kampanyalarında farkındalık yaratacak yeni bir ürün olarak bitki yetiştirme kitlerimizi, Cocoseed markası ile Promosyon çalışmaları ve online & offline satış kanallarına sunmuş bulunmaktayız.

HİZMETLERİMİZ


TASARIM


Konseptlerinize uygun promosyon ürünleri tasarımı

MARKALAMA ve BASKI


Lazer ve serigrafi atölyemiz ile kurumsal logo baskıları

İTHALAT


Çin Ofisimiz kontrolünde direkt ithalat

PROJE ÇALIŞMALARI


Konseptlerinize yönelik ürün geliştirme

KOLEKSİYON


Lisans çalışmaları doğrultusunda ürün koleksiyonlarının hazırlanması

DİSTRİBÜTÖRLÜK


Dünyaca ünlü markaların Türkiye temsilciliğinde 15 yıllık deneyim.